Váhy pokladny systémy Tisk
Sitemap Kontakt
ZEMAN Váhy ZEMAN Váhy ZEMAN Váhy
Jméno:
Heslo:  
Zapomenuté heslo?
vstup_do_eshopu.png, 35 kB
» Nacházíte se: Produkty >> VÁHY >> Počítací váhy (poměrové)

Počítací váhy


slouží pro stanovení počtu kusů na základě hmotnosti výrobku.

Váhy umí spočítat kusy dvěma způsoby:
  • Jeden způsob je, že se položí známý počet součástek na váhu a zadá se kolik se na váhu položilo. Váha vypočítá hmotnost jednoho kusu a zobrazí požadovaný počet kusů, který je na váze. Poté stačí na váhu přidávat nebo ubírat a váha okamžitě reaguje na změnu a vždy ukazuje aktuální počet, který je na váze. Čím je součástka lehčí, tím je potřeba položit více součástek na váhu, aby si váha přesněji vypočítala hmotnost jednoho kusu - referenční hmotnost.
  • Druhý způsob je, že zjistíme na přesné váze hmotnost jedné součástky, kterou si poznamenáme. Položíme neznámý počet součástek na váhu a zadáme hmotnost jedné součástky. Po zadání váha ihned vypočítá kolik je na váze součástek.
Váhy s nižší váživostí mají větší přesnost - jsou citlivější. Proto při výběru váhy doporučujeme zvážit si nejmenší součástku v sortimentu a podle ní vybrat váhu. V parametrech váhy je u jednotlivých váživostech uvedena nejmenší počitatelná hmotnost součástky.

Tyto váhy mají zpravidla jeden displej, ale k některým modelům lze za příplatek připojit druhý displej. Jde především o váhy, které se používají v obchodním styku, kde zákazník musí mít kontrolu co váha indikuje.

Do levnější skupiny patří počítací váhy bez možnosti ověření, které nejsou certifikované a kde není zaručena stabilní hodnota výsledku. Váhy nelze používat v obchodním styku, ale pouze pro kontrolní vážení uvnitř firmy, a lze vystavit kalibrační list naší Akreditovanou kalibrační laboratoří.

Počítací váhy ověřitelné, prošli certifikací a dají se ověřovat - cejchovat. Lze je používat v obchodním styku. U těchto vah je zaručena přesnost a stabilita výsledku.Pultové stolní váhy mají maximální váživost do 30 kg.
tlacitko_eshop.png, 15 kB

Aktuality
21. 08. 2018
V systému EET se mění SSL certifikát!

Od 10.9. 2018 se na příjmové straně EET změní certifikát, kt ...
10. 07. 2018
Servisní technik pro pobočku Olomouc

Zavedená společnost ZEMAN Váhy s.r.o.  hledá pro svoji ...
12. 12. 2017
Certifikace ISO 9001, 2017

V listopadu 2017 společnost obhájila zavedený systém managem ...
11. 10. 2017
Osvědčení o akreditaci 2017

Při pravidelném dozoru od Českého institutu pro akreditaci, ...
24. 04. 2017
Certifikované propojení váhy s pokladnou dle Welmec 2.2

Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že Český metr ...

Certifikát ISO 9001:2001