Váhy pokladny systémy Tisk
Sitemap Kontakt
ZEMAN Váhy ZEMAN Váhy ZEMAN Váhy
Jméno:
Heslo:  
Zapomenuté heslo?
vstup_do_eshopu.png, 35 kB
» Nacházíte se: Produkty >> VÁHY >> Počítací váhy (poměrové)

Počítací váhy


slouží pro stanovení počtu kusů na základě hmotnosti výrobku.

Váhy umí spočítat kusy dvěma způsoby:
  • Jeden způsob je, že se položí známý počet součástek na váhu a zadá se kolik se na váhu položilo. Váha vypočítá hmotnost jednoho kusu a zobrazí požadovaný počet kusů, který je na váze. Poté stačí na váhu přidávat nebo ubírat a váha okamžitě reaguje na změnu a vždy ukazuje aktuální počet, který je na váze. Čím je součástka lehčí, tím je potřeba položit více součástek na váhu, aby si váha přesněji vypočítala hmotnost jednoho kusu - referenční hmotnost.
  • Druhý způsob je, že zjistíme na přesné váze hmotnost jedné součástky, kterou si poznamenáme. Položíme neznámý počet součástek na váhu a zadáme hmotnost jedné součástky. Po zadání váha ihned vypočítá kolik je na váze součástek.
Váhy s nižší váživostí mají větší přesnost - jsou citlivější. Proto při výběru váhy doporučujeme zvážit si nejmenší součástku v sortimentu a podle ní vybrat váhu. V parametrech váhy je u jednotlivých váživostech uvedena nejmenší počitatelná hmotnost součástky.

Tyto váhy mají zpravidla jeden displej, ale k některým modelům lze za příplatek připojit druhý displej. Jde především o váhy, které se používají v obchodním styku, kde zákazník musí mít kontrolu co váha indikuje.

Do levnější skupiny patří počítací váhy bez možnosti ověření, které nejsou certifikované a kde není zaručena stabilní hodnota výsledku. Váhy nelze používat v obchodním styku, ale pouze pro kontrolní vážení uvnitř firmy, a lze vystavit kalibrační list naší Akreditovanou kalibrační laboratoří.

Počítací váhy ověřitelné, prošli certifikací a dají se ověřovat - cejchovat. Lze je používat v obchodním styku. U těchto vah je zaručena přesnost a stabilita výsledku.Pultové stolní váhy mají maximální váživost do 30 kg.
tlacitko_eshop.png, 15 kB

Aktuality
12. 12. 2017
Certifikace ISO 9001, 2017

V listopadu 2017 společnost obhájila zavedený systém managem ...
11. 10. 2017
Osvědčení o akreditaci 2017

Při pravidelném dozoru od Českého institutu pro akreditaci, ...
24. 04. 2017
Certifikované propojení váhy s pokladnou dle Welmec 2.2

Vážení zákazníci, rádi bychom Vás informovali, že Český metr ...
28. 04. 2016
Termíny elektronické evidence tržeb (EET

Dne 13. 4. 2016 vyšel zákon o EET ve sbírce zákonů. Nyní jso ...
09. 09. 2015
Nová zlatnická váha CAS XE 600 zařazena do sortimentu

Rozšířili jsme náš sortiment o nový typ zlatnické laboratorn ...

Certifikát ISO 9001:2001